Brembo 68B407J7 226mm Front Brake Disc
Description
Upgrade your vehicle’s braking performance with Brembo brake discs. Engineered for precision and built to last, these 226 mm high-quality front fixed brake discs deliver exceptional stopping power and reduce brake fade. Enhance your driving experience and safety with Brembo’s renowned craftsmanship. Shop now for top-tier brake performance!
Additional information
| Paino | 0,92 kg (kilogramma) |
|---|---|
| Manufacturer code | 68B407J7 |
| Position | Front |
| Outer diameter | 226 mm |
| Inner diameter | 97 mm |
| Thickness | 4.0 mm |
| Fitting holes | 5 pcs |
| Fitting hole diameter | 10.5 mm |
| Disc type | Fixed |
Brembo
There are no question found.




Rating & Review
There are no reviews yet.