Brembo 168B407D7 320mm Front Brake Disc
Description
Upgrade your vehicle’s braking performance with Brembo brake discs. Engineered for precision and built to last, these 320 mm high-quality front fixed brake discs deliver exceptional stopping power and reduce brake fade. Enhance your driving experience and safety with Brembo’s renowned craftsmanship. Shop now for top-tier brake performance!
Additional information
| Kaal | 1,48 kg |
|---|---|
| Tootja kood | 168B407D7 |
| Asend | Ees |
| Outer diameter | 320 mm |
| Inner diameter | 181 mm |
| Thickness | 5.0 mm |
| Fitting holes | 5 pcs |
| Fitting hole diameter | 14.0 mm |
| Disc type | Fixed |
Brembo
There are no question found.









Rating & Review
There are no reviews yet.