Brembo 78B40892 285mm Front Brake Disc
Description
Upgrade your vehicle’s braking performance with Brembo brake discs. Engineered for precision and built to last, these 285 mm high-quality front floating brake discs deliver exceptional stopping power and reduce brake fade. Enhance your driving experience and safety with Brembo’s renowned craftsmanship. Shop now for top-tier brake performance!
Additional information
| Weight | 2,06 kg |
|---|---|
| Manufacturer code | 78B40892 |
| Position | Front |
| Outer diameter | 285 mm |
| Inner diameter | 62 mm |
| Thickness | 5.0 mm |
| Fitting holes | 4 pcs |
| Fitting hole diameter | 10.5 mm |
| Disc type | Floating |
Brembo
There are no question found.







Rating & Review
There are no reviews yet.