Sold
out
out
Duro DI2011 20×10-9 TL 4PR ATV Tire
Original price was: 110 €.89,90 €Current price is: 89,90 €. incl VAT
1 person is viewing this right now
Out of stock
Description
Additional information
About the brand
Reviews (0)
Questions
Description
Duro DI2011 20×10-9 tires: Your path to off-road excellence. Unmatched durability and traction for any terrain. Elevate your adventure with superior performance.
Additional information
| Weight | 7 kg |
|---|---|
| Manufacturer code | DUR9200-42011 |
| Diameter | 9 |
| Load index | 34 = 118 kg |
| Speed index | J – <100 km/h |
| Position | Front, Rear |
| Tire tread | |
| Tire type | Tubeless (TL) |
| Tire width | 10 |
| Tire height | 20 |
| Tire size | 20×10-9 |
| Ply Rating | 4PR |
| Tread depth | 12.0 mm |
Duro
There are no question found.







Rating & Review
There are no reviews yet.