-20%
Duro DI2013 Red Eagle 26x10R14 TL 4PR ATV Tire
Original price was: 150 €.119,90 €Current price is: 119,90 €. incl VAT
3 people are viewing this right now
Frequently Bought Together

This item: Duro DI2013 Red Eagle 26x10R14 TL 4PR ATV Tire
Original price was: 150 €.119,90 €Current price is: 119,90 €. incl VAT
Original price was: 150 €.119,90 €Current price is: 119,90 €. incl VAT
Description
Additional information
About the brand
Reviews (0)
Questions
Description
Duro DI2013 Red Eagle 26x10R14 tires: Your path to off-road excellence. Unmatched durability and traction for any terrain. Elevate your adventure with superior performance.
Additional information
| Weight | 12,3 kg |
|---|---|
| Manufacturer code | DUR4260-42013 |
| Diameter | 14 |
| Load index | 57 = 230 kg |
| Speed index | N – <140 km/h |
| Position | Front, Rear |
| Tire tread | |
| Tire type | Tubeless (TL) |
| Tire width | 10 |
| Tire height | 26 |
| Tire size | 26x10R14 |
| Ply Rating | 4PR |
| Tread depth | 13.5 mm |
Duro
There are no question found.








Rating & Review
There are no reviews yet.