Sold
out
out
Kenda Bearclaw K299 26×11-12 55N TL 6PR ATV Tire
Original price was: 150 €.119,90 €Current price is: 119,90 €. incl VAT
1 person is viewing this right now
Out of stock
Description
Additional information
About the brand
Reviews (0)
Questions
Description
Kenda Bearclaw K299 26×11-12 tires: Unleash off-road dominance. Superior grip, durability, and performance. Conquer any terrain with confidence. Elevate your adventure!
Additional information
| Weight | 12,9 kg |
|---|---|
| Manufacturer code | KEQ22611K299 |
| Diameter | 12 |
| Load index | 55 = 218 kg |
| Speed index | N – <140 km/h |
| Position | Front, Rear |
| Tire tread | |
| Tire type | Tubeless (TL) |
| Tire width | 11 |
| Tire height | 26 |
| Tire size | 26×11-12 |
| Ply Rating | 6PR |
| Tread depth | 9.5 mm |
Kenda
There are no question found.





Rating & Review
There are no reviews yet.