-6%
Kenda K587 25×8-12 43N TL 8PR ATV Tire
Original price was: 170 €.159,90 €Current price is: 159,90 €. incl VAT
3 people are viewing this right now
Description
Additional information
About the brand
Reviews (0)
Questions
Description
Kenda K587 25×8-12 tires: Unleash off-road dominance. Superior grip, durability, and performance. Conquer any terrain with confidence. Elevate your adventure!
Additional information
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Manufacturer code | KEQ2258K587 |
| Diameter | 12 |
| Load index | 43 = 155 kg |
| Speed index | N – <140 km/h |
| Position | Front, Rear |
| Tire tread | |
| Tire type | Tubeless (TL) |
| Tire width | 8 |
| Tire height | 25 |
| Tire size | 25×8-12 |
| Ply Rating | 8PR |
| Tread depth | 21.0 mm |
Kenda
There are no question found.






Rating & Review
There are no reviews yet.