Sold
out
out
SunF A048 Warrior 27×11-14 70J TL 6PR ATV Tire
Original price was: 170 €.154,90 €Current price is: 154,90 €. incl VAT
4 people are viewing this right now
Out of stock
Description
Additional information
About the brand
Reviews (0)
Questions
Description
SunF A048 Warrior 27×11-14 ATV tires: Dominate terrain with confidence. Unrivaled traction and durability for thrilling off-road journeys. Elevate your ride to new heights!
Additional information
| Weight | 18,2 kg |
|---|---|
| Manufacturer code | SUQ42711A048 |
| Diameter | 14 |
| Load index | 70 = 335 kg |
| Speed index | J – <100 km/h |
| Position | Front, Rear |
| Tire tread | |
| Tire type | Tubeless (TL) |
| Tire width | 11 |
| Tire height | 27 |
| Tire size | 27×11-14 |
| Ply Rating | 6PR |
| Tread depth | 30.0 mm |
SunF
There are no question found.








Rating & Review
There are no reviews yet.